Obrotowy fotelik samochodowy dla zabieganego rodzica

Na rynku produktów dedykowanych poprawie komfortu i bezpieczeństwa transportu małych dzieci znajdziemy wiele konstrukcji fotelików samochodowych różnych marek. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą tzw. obrotowe foteliki, które wyposażono w mechanizm obrotu siedziska, co zwiększa komfort podczas sadzania dziecka w foteliku i jego wyciągania. Przykładem takiej konstrukcji jest obrotowy fotelik Britax – brytyjsko-niemiecki producent akcesoriów dla dzieci.

Zalety fotelików obrotowych

Największą korzyścią takich konstrukcji jest możliwość ich swobodnego obracania w dowolnym kierunku. W przypadku wspomnianych na wstępie oryginalnych fotelików Britax istnieje możliwość ustawienia fotelika przodem lub tyłem do kierunku jazdy, a także odwrócenia go na bok, gdy podczas postoju chcemy nakarmić dziecko bez wypinania go z fotelika lub gdy sadzamy/wyciągamy dziecko z fotelika. Dzięki obrotowej konstrukcji takie foteliki są znacznie wygodniejsze w obsłudze. Sprawdzają się zarówno podczas krótkich podróży, skracając czas potrzebny do posadzenia dziecka w foteliku, a następnie jego wypięcia, jak i przy okazji dłuższych wyjazdów, gdy chcemy zabawić dziecko lub podać mu butelkę z piciem czy jedzeniem – w takiej sytuacji wystarczy nacisnąć jeden przycisk i fotelik Britax możemy ustawić w dowolnym kierunku, jednocześnie nie wypinając z niego dziecka. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którym zawsze się spieszy i dla których możliwość zaoszczędzenia kilku minut wydaje się niezwykle cenna.

Dodatkowe funkcjonalności fotelika Britax

Co warte podkreślenia, nowoczesne konstrukcje markowych fotelików samochodowych, również tych obrotowych, często wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności, które wpływają nie tylko na poprawę komfortu ich codziennej obsługi, ale także na bezpieczeństwo i wygodę transportu dziecka. Przykładem tego typu funkcjonalności jest zainstalowana w obrotowych fotelikach Britax funkcja wielostopniowej regulacji nachylenia oparcia i regulacji zagłówka. Dzięki temu fotelik można lepiej dostosować do aktualnej wagi i wzrostu dziecka. Ciekawą funkcją jest również dodatkowy podnóżek teleskopowy, który zapewnia dodatkowy punkt podparcia, zmniejszając tym samym siły działające na fotelik podczas gwałtownego hamowania samochodu.

Zakup obrotowego fotelika samochodowego, zwłaszcza jeśli będzie to produkt markowy, gwarantujący bezawaryjne działanie systemu obrotu fotelika to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy często podróżują autem wraz z dzieckiem. Taki fotelik zwiększy komfort i przyspieszy proces usadawiania dziecka w foteliku, a następnie jego wypinania.

Redakcja lashup.pl