Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Czy warto korzystać z usług apteki internetowej?

Data publikacji 4 marca 2020

Zakupy przez Internet pozwalają nam oszczędzić czas i pieniądze. Ostatnio rosnącą popularnością cieszą się również apteki internetowe, choć wciąż wielu konsumentów ma swoje obawy przed korzystaniem z ich usług. Czy warto zmienić to podejście i czy zakupy w internetowej aptece są bezpieczne?

Czym jest apteka internetowa?

Apteka internetowa to serwis internetowy, który umożliwia zakup niektórych leków i innych produktów online. Wszystkie tego typu apteki muszą posiadać zezwolenie Inspekcji farmaceutycznej, dlatego nie musimy się obawiać o jakość i pochodzenie leków oraz preparatów, które w nich zakupimy. Wiele aptek internetowych powstało na zasadzie rozszerzenia działalności istniejących wcześniej placówek stacjonarnych, są to więc dobrze znane nam firmy.

Jakie są zalety zakupów w aptece internetowej?

Zakupy w aptece internetowej, jak każde zakupy online, pozwalają nam oszczędzić wiele czasu. Nie musimy wychodzić z domu i stać w kolejkach. Wystarczy zaledwie kilka minut, by dokonać zakupu i sfinalizować transakcję. Jednocześnie zapoznając się z ofertą apteki internetowej, możemy spokojnie przyjrzeć się interesującym nas produktom, przeczytać ich dokładny opis i wybrać preparaty, które najbardziej nam odpowiadają. Apteki internetowe oferują również wiele atrakcyjnych promocji, gratisów i upustów, co czyni ich ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Co można kupić w aptece internetowej?

Asortyment produktów dostępnych w aptece internetowej jest zwykle bardzo duży. Znajdziemy w niej szeroki wybór leków sprzedawanych bez recepty, a także suplementów diety, kosmetyków i dermokosmetyków. Apteka internetowa oferuje także liczne akcesoria, wyposażenie apteczki, maski ochronne, czy też artykuły przeznaczone do karmienia niemowląt – smoczki, butelki, mleka modyfikowane i wiele innych. Niektóre apteki internetowe posiadają w ofercie również leki sprzedawane tylko na receptę. Mimo, że można je zamówić przez Internet nie istnieje możliwość, by zostały dostarczone bezpośrednio do domu klienta. Zgodnie z polskim prawem mogą zostać one odebrane jedynie we wskazanej w trakcie składania zamówienia aptece stacjonarnej, po okazaniu recepty.

Jak rozpoznać legalną aptekę internetową?

Zanim przystąpimy do zakupów w aptece internetowej powinniśmy upewnić się, że działa ona całkowicie legalnie i posiada wszelkie wymagane pozwolenia. Na stronie apteki powinno znajdować się logo (wspólne dla wszystkich krajów UE), po którego kliknięciu powinniśmy zostać przekierowani na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kolagen