Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle dom

Naturalne światło w całym domu

Data publikacji 14 czerwca 2021

Dostęp do naturalnego światła słonecznego zapewnia dobre samopoczucie i świetny humor. W przypadku nowego domu, który dopiero powstaje, warto dokładnie przemyśleć ustawienie wszystkich jego ścian względem cyklu dziennego słońca. Dzięki zastosowaniu odpowiednich okien skierowanych na poszczególne strony świata oraz i świetnej jakości firan z oferty Firantex.pl, można zyskać doskonale doświetlone wnętrza. Korzyści płynących z dostępu do naturalnego światła słonecznego jest wiele, a dobre samopoczucie i długie godziny jasności w pokojach to jedne z nich.

Duże okna

Zamontowanie dużych okien lub przeszklonych witryn w nowym domu jest jedną z najlepszych metod na zapewnienie odpowiedniego dostępu do naturalnego światła. Jednak istotne są miejsca ich zastosowania. Jeśli cały dom będzie miał salon z tarasem wychodzącym na północ, nawet największe okna nie zapewnią dużej ilości naturalnego światła. Dlatego też jeszcze na etapie wyboru właściwego projektu domu, należy zwracać uwagę na strony świata i dopasowywać do tego projekt. Zamontowanie choćby jednego okna od najbardziej nasłonecznionej strony w całym domu, pozwoli uzyskać całkiem dobry efekt. Jednak okna po złych stronach i nawet najlepsze firany z Firantex.pl nie zapewnią wystarczającego światła naturalnego.

Aranżacja

Wpływ na jasność każdego pomieszczenia, oprócz okien zamontowanych w odpowiednich miejscach i firan z oferty Firantex.pl, ma także aranżacja. Wybór poszczególnych kolorów, a nawet materiałów wykorzystanych we wnętrzach domu, może mieć duży wpływ na obecność wystarczającej ilości światła. W przypadku pomieszczeń, które mają bardzo mały dostęp do naturalnego światła słonecznego, należy wybierać firany z lżejszych materiałów, na przykład z oferty Firantex.pl, które wpuszczą możliwie najwięcej światła. Świetnym sposobem na rozświetlenie pomieszczenia i powiększenie nieco jego przestrzeni jest zamontowanie lustra. Lustro powinno się w takich pomieszczeniach znajdować na przeciwko okna, aby w taki sposób zapewnić światło. W niewielkich i niedobrze doświetlonych pomieszczeniach nie należy również stosować ciemnych kolorów na ścianach, podłogach czy meblach.

Dostęp do naturalnego światła słonecznego w całym domu, zapewnia doskonałe warunki do mieszkania. Wykorzystanie naturalnego dostępu do promieni słonecznych przez cały dzień jest także sposobem na mniejsze zużycie sztucznego światła i prądu. Ponadto mając cały dzień jasno w poszczególnych pomieszczeniach domu, zyskuje się lepsze samopoczucie i doskonały humor o każdej porze.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kolagen