Marsowe czoło z lwią zmarszczką

Żadna nowa zmarszczka nie wzbudza w nas pozytywnych emocji, żadna zmarszczka nie jest przez nas pożądana. I chociaż niektóre z nich dodają nam pewnego uroku nie czujemy euforii z powodu ich pojawienia się.

Jednak niekiedy nie mamy wpływu na to czy się one pojawią czy nie, raczej nie unikniemy ich – z biegiem czasu stają się normalnym odzwierciedleniem naszego wieku. Pierwsze widoczne początki powstawania zmarszczek uwydatniają się już około 25 roku życia, już wtedy skóra zaczyna tracić swoją jędrność.
Jednak możemy zmniejszyć ich widoczność oraz opóźnić ich pojawianie się na naszej twarzy.


Z czynnikami genetycznymi nie ma co walczyć – chociaż jest to dość istotny czynnik, który powoduje pojawianie się ich nie usuniemy go.
Dbanie o skórę, oczyszczanie jej, smarowanie różnymi kremami właśnie ma działanie opóźniające starzenie się skóry – czyli opóźnia powstawanie zmarszczek. Nałogi takie jak palenie papierosów, alkohol również nie wpływa dobrze na naszą cerę.


Marsowe czoło z lwią zmarszczką jest utrapieniem większości kobiet. Jest to zmarszczka pomiędzy linią naszych brwi. Osoby, które mają jakąś wadę wzroku, osoby które często mrużą oczy pomagają na powstawanie lwiej zmarszczki. Marsowe czoło wygląda ponuro, nieprzyjemnie, nadaje naszej twarzy gniewnej mimiki.


Jeśli lwia zmarszczka na naszej twarzy jest jeszcze delikatną rysą – można stosować środki nieinwazyjne takie jak dobre kremy nawilżające i przeciw zmarszczką, odpowiednie masaże. Jeśli jednak chcemy aby efekt był widoczny natychmiastowo możemy zdecydować się na inwazyjny zabieg, który polega na wstrzyknięciu i wygładzeniu zmarszczki kwasem hialuronowym lub potocznie zwanym botoksem.


Lekarz przed zabiegiem przeprowadza z nami wywiad i jeśli nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu omawia z pacjentem przebieg zabiegu – jest on bezbolesny i szybki. Jednak musimy pamiętać, że efekt nie będzie na całe życie, po jakimś czasie czoło i lwia zmarszczka wrócą do swojego pierwotnego stanu.
Taki zabieg wykonamy ( w zależności od kliniki ) już od nawet 250 złotych.

Redakcja lashup.pl