Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Zasady naturalnej pielęgnacji

Data publikacji 16 marca 2020

Moda na bycie eko nie ominęła również branży kosmetycznej. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się naturalne kosmetyki, których składy wolne są od parabenów, sztucznych substancji, barwników itp. Sam ich zakup, a nawet samodzielnie stworzenie, to jednak dopiero pierwszy krok. Konieczne jest jeszcze poznanie zasad, jak prawidłowo pielęgnować cerę. Jakie one są i co dają cerze?

Po co skórze naturalna pielęgnacja?

Koreanki, które zapoczątkowały trend na naturalną pielęgnację, zauważyły, że „przekarmiona” kosmetykami skóra zaczyna negatywnie odreagowywać. Pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia, przesuszenie, lekkie alergie skóry. To, dlatego nie zaleca się nakładać na cerę kilku warstw różnych kosmetyków. Stosując kosmetyczny detoks, można uniknąć niepożądanych stanów cery.

Od czego zacząć naturalną pielęgnację twarzy?

Swoją przygodę z minimalistyczną pielęgnacją najlepiej rozpocząć od uzbrojenia się w odpowiednie narzędzie. Naturalne kosmetyki można nabyć na https://www.perfumeria.pl/collections/kosmetyki-naturalne. Są to preparaty pozbawione syntetycznych dodatków i pozwalają na przeprowadzenie całego 10 -cio krokowego rytuału koreańskiej pielęgnacji twarzy.

10 kroków naturalnej pielęgnacji twarzy

Koreańska pielęgnacja twarzy odbywa się w 10 kroków. Należy wykonywać je systematycznie i regularnie. Wbrew pozorom nie jest ona czasochłonna i trudna. Nakładanie naturalnych kosmetyków zgodnie z minimalistyczną pielęgnacją zajmuje zaledwie kilka minut dziennie. Efektem jej stosowania jest młoda, świeża i promienna cera. Jakie kroki podjąć, aby się nią cieszyć?

Krok 1.  Demakijaż z pomocą olejków.

Krok 2. Demakijaż z pomocą kosmetyków wodnych.

Krok 3. Usuwanie martwego naskórka – tego kroku nie trzeba wykonywać codziennie; kobiety z cerą wrażliwą powinny peelingować cerę maksymalnie 1-2 w tygodniu; przy cerze tłustej i mieszanej złuszczanie naskórka można wykonywać codziennie.

Krok 4. Tonizowanie – zabieg ten ma przywrócić właściwe pH skórze twarzy, które zostało zaburzone przez kosmetyki oczyszczające i do demakijażu; tonik obowiązkowo powinien być dobrany do rodzaju posiadanej cery – jest to postawa koreańskiej pielęgnacji twarzy.

Krok 5. Nawilżanie z esencją – w czasie tego kroku stosuje się kosmetyki naturalne łączące w sobie właściwości toniku i serum.

Krok 6. Serum – można je nakładać codziennie lub co kilka dni w zależności od potrzeb skóry.

Krok 7. Maseczka w płachcie – ma ona stanowić uzupełnienie codziennej pielęgnacji i wystarczy nakładać ją 1-2 razy w tygodniu. Maseczka przypominająca nawilżoną chusteczkę ma na celu nawilżyć cerę.

Krok 8. Pielęgnacja skóry pod oczami.

Krok 9. Aplikacja kremu głęboko nawilżającego.

Krok 10. Nałożenie kremu ochronnego z filtrami UV – ten krok koreańskiej pielęgnacji stosuje się rano, wieczorem należy go pominąć.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kurs kosmetyczny