Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik

Rzęsy – jak o nie dbać?

Data publikacji 16 października 2019

Makijaż nie musi być wcale skomplikowaną i wymagającą dziedziną. Podstawowe techniki są dość łatwe do opanowania. Należy jedynie poświęcić na to odrobinę czasu. Warto również uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać początkowymi niepowodzeniami.

Każdy wymaga indywidualnego podejścia. Z tego powodu poszczególne kosmetyki mogą wyglądać całkiem inaczej na różnych twarzach. Nie chodzi tu jedynie o ich formułę,nale również kolory i rozmieszczenie. Długie i gęste rzęsy są marzeniem większości kobiet. Jednak niewiele ma je z natury. Mimo wszystko nie należy rezygnować z wymarzonego podkreślenia oka.

Istnieje wiele metod, aby znacznie poprawić jego wygląd. Najprostszą i dającą najbardziej spektakularne efekty jest z pewnością doklejanie rzęs. Można się zdecydować na całe paski lub pojedyncze kępki. Uzależnione jest to od efektu na jakim nam zależy. W codziennym makijażu znacznie lepiej sprawdzają się nieco bardziej subtelne podkreślenia oczu. Dla lepszych rezultatów można zdecydować się na zagęszczenie linii rzęs. Pomalowanie przestrzeni między nimi przy pomocy kredki da zadowalający efekt. Równocześnie może wyglądać bardzo naturalnie.

Warto przetestować taką metodę. Na większe wyjścia znacznie lepiej sprawdzą się mocno zagęszczone paski z wyraźnie podwiniętymi włosami. Można odrobinę je dociąć i dopasować do kształtu powieki. Dają największe możliwości przy makijażach wieczorowych. Poza samodzielnym doklejaniem istnieje jeszcze opcja zabiegu u kosmetyczki. W takim przypadku efekty utrzymują się znacznie dłużej. Cała linia rzęs może okazać się wtedy znacznie lepiej dopracowana i skuteczniej zbudowana.

Warto jednak wybrać zaufany gabinet i przed umówieniem wizyty dokładnie przejrzeć portfolio kosmetyczki. Na tej podstawie można określić jakość jej usług. Oszczędzanie na profesjonalnych zabiegach nie jest wcale opłacalne. Kolejną opcją jest używanie odżywek przyspieszających porost włosków. Pierwsze rezultaty pojawiają się już po miesiącu codziennego stosowania i utrzymują się przez cały okres kuracji.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

implant