Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Balsamy do rąk

Balsamy do rąk

Data publikacji 11 lipca 2023


Każdy z nas pragnie pięknej, zdrowej, gładkiej, a także jak najmłodziej wyglądającej skóry. Jednak osiągnięcie tego efektu nie jest prostym zadaniem i wymaga świadomej oraz regularnej pielęgnacji. Bardzo ważny jest nie tylko sposób, w jaki dbamy o naszą skórę, ale również to, jakich kosmetyków używamy. Naturalne produkty charakteryzujące się prostym, przemyślanym składem, pozbawione niekorzystnych dla zdrowia substancji, z pewnością pozwolą nam szybko osiągnąć pożądany efekt.

Zadbaj o piękne dłonie już dziś

Dłonie są wizytówką człowieka. Ich wygląd wiele o nas mówi, dlatego warto zadbać o nienaganny obraz skóry w tym miejscu. Pomocny okaże się balsam do rąk, pozwalający na bieżąco uzupełniać ubytki w warstwie hydrolipidowej skóry, która codziennie ulega drobnym uszkodzeniom. Ponadto balsamy do pielęgnacji dłoni wyróżniające się dobrym składem świetnie nawilżają, działając również odżywczo i regenerująco. Szczególnie jest to istotne w przypadku częstego używania detergentów, środków chemicznych oraz czyszczących na bazie alkoholu, jak również w okresie jesienno-zimowym, kiedy pod wpływem niekorzystnych czynników pogodowych skóra rąk ulega wyraźnemu przesuszeniu.

Jaki balsam do rąk wybrać?

Balsamy do pielęgnacji dłoni powinny mieć odpowiedni skład, aby zapewnić długotrwały efekt. Składniki, które warto brać pod uwagę, szukając odpowiedniego dla siebie produktu, to między innymi:

  • kwas hialuronowy, który zwiększa wchłanianie innych substancji aktywnych, dobrze regeneruje, intensywnie nawilża i poprawia elastyczność skóry;

  • naturalne oleje roślinne, które wygładzają, uelastyczniają, regenerują, a także zmiękczają nie tylko dłonie, ale również skórki wokół paznokci, poprawiając przy tym kondycję płytki paznokcia;

  • papaina, która fantastycznie oczyszcza, usuwając martwy naskórek i przyspieszając procesy regeneracyjne.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dobry balsam przeznaczony do pielęgnacji rąk będzie łączył w sobie odpowiednią konsystencję, wydajność, przyjemny zapach, ale przede wszystkim dobry, krótki, ale treściwy skład oraz skuteczność w działaniu. Osoby narzekające na zniszczoną skórę dłoni, powinny wybrać bogate w roślinne oleje odżywcze kremy do rąk. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy mamy do czynienia z wiatrem oraz mrozem, warto postawić na balsamy ochronne. Osoby preferujące uniwersalne produkty mogą wybrać kremy o charakterze ochronnym, których zadaniem jest uczynienie skóry miękką i delikatną. Dodatkowo do ich zadań należy zatrzymanie skóry w naskórku. Mnogość produktów dostępnych na rynku sprawia, że każda osoba zainteresowana balsamem do rąk znajdzie kosmetyk odpowiedni dla siebie.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

implant