Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Rozważania na temat włosów, czyli dlaczego włosy rosyjskie są lepsze niż indyjskie

Data publikacji 25 lutego 2020

Przedłużanie czy zagęszczanie włosów cieszy się coraz większą popularnością. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Dzięki znalezieniu odpowiedniej metody, ale i wyborze najlepszej jakości włosów, możemy cieszyć się fryzurą niczym gwiazdy Hollywood. Jednak trzeba pamiętać, że nie każdy rodzaj włosów sprawi, że nasza fryzura będzie zachwycać. Dlatego też w dzisiejszym poradniku poruszymy temat włosów i jednocześnie przedstawimy Wam argumenty, dlaczego to włosy rosyjskie są lepsze niż te indyjskie.

Sztuczne włosy są passe

Aktualnie bardzo modne są fryzury, które są naturalne i jednocześnie eleganckie. Ale kluczowe znaczenie ma oczywiście sam wygląd włosów, które powinny być zdrowe i niemal lśnić. Bądźmy szczerzy, kto z nas może pochwalić się takimi włosami. Pewnie nikt, choć niektóre celebrytki na siłę próbują wmówić, że odpowiednia dieta sprawia, że nasze włosy będą mega gęste, a dodatkowo grubość włosa się zmieni. Niestety jest to nieprawda. Możecie odżywiać się nawet na diecie wegetariańskiej, odpowiednio zbilansowanej, ale nadal Wasze włosy mogą nie prezentować się dobrze. Dlatego też aby poprawić stan swojej fryzury bądź też przejść totalną metamorfozę warto zdecydować się na przedłużanie czy zagęszczanie. Ale jednocześnie trzeba pamiętać, aby nie kierować się tylko ceną i wybrać te naturalne, gdyż włosy syntetyczne zdecydowanie nie prezentują się dobrze, są wręcz passe.

Włosy rosyjskie konta włosy indyjskie – humanitaryzm na pierwszym miejscu

Wszystko co jest pozyskiwane w sposób niehumanitarny jest złe. Tutaj możemy wymienić nie tylko naturalne futra, ale także włosy indyjskie. Choćby z tego powodu włosy rosyjskie są zdecydowanie lepszym wyborem. Otóż osoby je oddające otrzymują całkiem solidne wynagrodzenie, gdyż ceny włosów są naprawdę wysokie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku włosów indyjskich, gdyż wielu kobietom wmawia się, że oddanie włosów jest ofiarą dla bogini. A niestety włosy trafiają w ręce nieuczciwych handlarzy, którzy sprzedają je do zakładów fryzjerskich na całym świecie. Wiele z tych kobiet ma golone głowy na łyso i nie otrzymuje nawet małego wynagrodzenia.

Wysoka jakość włosów rosyjskich kontra niska jakość włosów indyjskich

Choć włosy rosyjskie są droższe to jednak trzeba pamiętać, że ich jakość jest naprawdę bardzo wysoka. Przede wszystkim są bardzo łatwe w pielęgnacji. Można je modelować, prostować czy też podkręcać. Można je także farbować. Nie sklejają się pod wpływem ciepła suszarki. Wystarczy tylko odpowiednie nawilżanie i takimi włosami można cieszyć się przez naprawdę długi czas. Z kolei te indyjskie niestety są bardzo trudne do okiełznania. Ciężko je także zafarbować, a jakakolwiek stylizacja często powoduje ich kołtunienie oraz tworzenie się na ich powierzchni tzw. ptasich gniazd. Jednocześnie choć ich cena jest pozornie niska, to trzeba sporo wydać na kosmetyki do pielęgnacji, bez których już po krótkim czasie będą się fatalnie prezentować.

Włosy rosyjskie pasują każdej kobiecie, a indyjskie już nie

Kolejny argument, który przeważa na korzyść włosów rosyjskich to fakt, że pasują każdej kobiecie. Bardzo łatwo dopasować je do swoich włosów i nikt nie zauważy, że mamy doczepy. Niestety zdecydowanie inaczej sytuacja wygląda w przypadku indyjskich. Tutaj musicie wiedzieć, że włosy indyjskie są bardzo grube, ale i sztywne, przez co naprawdę trudno dopasować je do miękkich i stosunkowo cienkich włosów Europejek. Dlatego też jeżeli Matka Natura nie obdarzyła Cię mocnymi i grubymi lokami, to zwyczajnie włosy indyjskie nie będą Ci pasować. Nie pomoże nawet stylizacja, pielęgnacja czy też cieniowanie. Już na pierwszy rzut oka będzie widać, że te włosy nie należą do ciebie, a przecież takiego efektu chcemy za wszelką cenę uniknąć.

Tak naprawdę włosom indyjskim ciężko przyznać jakiś plus czy też plusik. No może poza ceną, jednak w tej cenie wliczona jest słaba jakość, trudność stylizacji i konieczność wydania sporej gotówki na kupienie wysokiej jakości kosmetyków. Ale to co najgorsze w takich włosach, to fakt, że dla ich pozyskania wiele kobiet poddawana jest upokarzającym rytuałom golenia głów.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kurs kosmetyczny