Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Laserowe usuwanie blizn

Data publikacji 5 listopada 2019

Niedoskonałości pojawiają się na skórze w ciągu całego życia. Niemal każdy ma na ciele blizny lub znamiona. Szczególnie kłopotliwe jednak mogą okazać się te znajdujące się na twarzy. Wiele osób z tego powodu zmaga się z wieloma kompleksami. Jednak warto pamiętać, że istnieją liczne sposoby na zmniejszenie ich widoczności. W przypadku świeżych zmian skórnych należy wdrożyć odpowiednie leczenie i pielęgnację.

Warto skonsultować się z dermatologiem i dokładnie przedyskutować plan terapii. Zalecone może zostać stosowanie preparatów na receptę. Są znacznie bardziej skuteczne i zawierają liczne składniki czynne. Dzięki temu pierwsze efekty mogą pojawić się już po kilku dniach. Na dłużej utrzymujące się blizny można stosować specjalne zabiegi medycyny estetycznej. Skupiają się na zmniejszeniu widoczności i poprawie ogólnej kondycji skóry. W niektórych przypadkach niedoskonałości mogą zostać niemal całkowicie zlikwidowane.

Laserowe usuwanie blizn wiąże się z większymi kosztami. Jednak z pewnością warto zainwestować w swój wygląd. Szczególnie jeśli zmiany skórne znajdują się na bardzo widocznych częściach ciała. Nie musi być to jedynie twarz. Wiele kobiet zmaga się z rozstępami na udach i brzuchu. One również są rodzajem blizn, które powstają w wyniku zbyt małej elastyczności skóry. Mogą być rezultatem ciąży lub intensywnego wzrostu w czasie nastoletnim. Należy jednak pamiętać, że wczesna reakcja znacznie zmniejszy szkody i pomoże osiągnąć lepsze rezultaty.

W wielu przypadkach intensywne nawilżanie i stosowanie preparatów regenerujących może całkowicie zniwelować pojawiające się zmiany skórne. Szczególnie jeśli pielęgnacja zostanie wdrożona bardzo szybko i tkanka nie zdąży wytworzyć blizny. W takim przypadku pęknięcia są koloru ciemno-różowego lub czerwonego. Inną opcją jest stosowanie prawidłowo dopasowanych do skóry kwasów.

Warto udać się na taki zabieg do kosmetyczki. Jest to w pełni bezpieczne i daje spektakularne rezultaty. Dodatkowo może pomóc również na zmiany trądzikowe i zaskórniki.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kurs kosmetyczny