Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik implant

Implant antykoncepcyjny, czyli nowoczesna metoda antykoncepcji

Data publikacji 11 czerwca 2023


Implant antykoncepcyjny to niewielki (jest on mniejszy od zapałki), ale skuteczny sposób na zapobieganie ciąży. Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest on wszczepiany pod skórę (zwykle po wewnętrznej stronie ramienia prawego w przypadku leworęcznych oraz lewego w przypadku praworęcznych). Stosowanie implantów antykoncepcyjnych jest dość jeszcze mało rozpowszechnioną, ale bardzo skuteczną metodą na antykoncepcję. Odpowiednio zaaplikowany implant stopniowo uwalnia progestagen, czyli hormon zabezpieczający kobiety przed niechcianą ciążą.

Implant antykoncepcyjny. Co warto wiedzieć na jego temat?

Jak działa implant antykoncepcyjny? Ten niewielki element zawiera substancje z grupy progestagenów, które są w niewielkich dawkach uwalniane do krwiobiegu. Dzięki temu można uniknąć owulacji oraz doprowadzić do zagęszczenia śluzu szyjkowego, co drastycznie zmniejsza szanse na zapłodnienie. Zazwyczaj, implant antykoncepcyjny zaczyna działać po upływie ok. 1 tygodnia od momentu założenia.

Zastanówmy się teraz, jak długo działa implant antykoncepcyjny? Czas działania wynosi standardowo od ok. sześciu miesięcy do nawet pięciu lat. Rzecz jasna, z implantu można zrezygnować właściwie w dowolnym momencie.

Implant antykoncepcyjny (w tym np. implanty antykoncepcyjne Wrocław) jest umieszczany pod skórą, po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Cały zabieg nie jest jednak szczególnie bolesny, a wręcz przeciwnie; pod pewnymi względami przypomina on… zastrzyk. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż implant wszczepia się za pomocą aplikatora. Po aplikacji na skórkę nakłada się jałowy gazik oraz opatrunek uciskowy (zaleca się, by zdjąć go po upływie około 24 godzin od wykonania zabiegu). Właściwie wszczepiony implant nie powinien być widoczny z zewnętrznej strony, choć można go wyczuć pod palcami.

Impanty antykoncepcyjne Wrocław a ciąża

Jeśli chodzi o zależność implant antykoncepcyjny a ciąża, to opisywana metoda działania cieszy się bardzo dobrą skutecznością. Rzecz jasna, trzeba mieć na uwadzę, że właściwie żadna obecnie dostępna metoda antykoncepcji nie jest skuteczna w stu procentach.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że implant antykoncepcyjny chroni przed ciążą… ale nie chorobami wenerycznymi. W tym ostatnim przypadku wciąż stosunkowo najlepiej sprawdzają się prezerwatywy.

Implant antykoncepcyjny cena

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce internetowej hasło: „implant antykoncepcyjny cena„, przekonasz się, że nie jest to tania usługa; może ona kosztować nawet ponad tysiąc złotych. W zamian za to zyskujesz jednak skuteczną ochronę przeciw zajściu w ciążę.

Redakcja lashup.pl

Redakcja LashUp to kreatywny zespół ekspertów z dziedziny urody, zdrowia i lifestyle’u, który łączy pasję z profesjonalizmem. Naszym celem jest inspirowanie i wspieranie czytelników w codziennych wyborach, pomagając im dbać o siebie i żyć pełnią życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

implant