10 błędów, które popełniasz, zakładając bieliznę, i nawet o tym nie wiesz!

Bielizna to warstwa ubrania najbliżej naszej ciała, a mimo to poświęcamy jej najmniej uwagi. Czy na pewno dobrze leży? Może jej noszenie nie jest wcale takie bezpieczne? Oto 10 błędów w noszeniu bielizny, o których nie wiesz, a które mają ogromne znaczenie!

1. Codziennie nosisz bieliznę ze sztucznych materiałów

Syntetyczne materiały nie są zupełnie odradzane, ale bielizna z nich powinna być noszona raz na jakiś czas, nie codziennie. Dlaczego? Sztuczne tkaniny zwykle nie pozwalają skórze oddychać, a to zwiększa ryzyko wystąpienia uciążliwych infekcji.

2. Nosisz bieliznę słabej jakości

Jeśli nie zwracasz uwagi na jakość noszonej bielizny, sporo ryzykujesz. Po pierwsze, wydajesz pieniądze na wyrób, który nie posłuży ci długo. Po drugie, ryzykujesz tym, że bielizna Ci zaszkodzi, np. wywoła reakcję alergiczną. Jak tego uniknąć? Staraj się kupować bieliznę od polskich producentów, bo ich jakość łatwo zweryfikujesz. Taką bieliznę znajdziesz np. na MissiSleepy.pl.

3. Nie dobierasz rozmiaru

“Zawsze noszę L, więc biorę L” – znasz to. Wiele kobiet nie sprawdza rozmiarówki, kierując się rozmiarem, który noszą najczęściej. To błąd, bo właściwie każdy producent ma trochę inną rozmiarówkę. Ogromne różnice widać zwłaszcza u producentów zagranicznych (np. polskie L w Ameryce może być równe S).

4. Nosisz tylko stringi

Uwielbiasz stringi? Nie ma w tym nic złego, ale pamiętaj, aby nie nosić ich na co dzień. Stringi bardzo przylegają do skóry i dotykają najintymniejszych partii ciała. Przez to są siedliskiem bakterii. Lepszym wyborem będą mocno wycięte figi – też ładnie podkreślają pupę, ale są dla nas zdrowsze.

5. Nie zwracasz uwagi na kolor

Kolor bielizny nie ma zbyt dużego wpływu na zdrowie, ale na stylizację już owszem. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić, czy bielizna nie prześwituje! Jeśli tak, załóż bieliznę w kolorze cielistym. Unikniesz dzięki temu wielkiej modowej wtopy.

6. Śpisz w bieliźnie

Jedni uwielbiają spać w piżamie, drudzy od zawsze śpią w majtkach i T-shircie. Niestety mamy złą wiadomość dla tych drugich. Lekarze są zdania, że najzdrowsze dla ciała jest spanie w ubraniach luźnych, które pozwalają oddychać skórze, lub… nago. Majtki odpadają. Sugerujemy wybór koszuli nocnej.

Koszula nocna (sklep MissiSleepy.pl)

7. Często rezygnujesz z bielizny

Brak bielizny pod ubraniem brzmi seksownie, ale nie jest to dobry pomysł. Bielizna stanowi dodatkową warstwę ochronną. Poza tym każdą rzecz, którą dotyka bezpośrednio miejsc intymnych, należałoby wyprać już po jednym noszeniu. To jedyny sposób, aby uniknąć rozmnażania się niebezpiecznych bakterii.

8. Nosisz bieliznę modelującą na co dzień

Bielizna modelująca potrafi zdziałać cuda, ale noszona codziennie może oznaczać duże kłopoty. Dlaczego? Nawet najlepiej dobrana bielizna korygująca mocno uciska skórę, utrudnia krążenie, krępuje i zaburza cyrkulację powietrza. To szereg rzeczy, na które nie warto narażać ciała zbyt często. Bieliznę modelującą zostaw na specjalne okazje.

9. Ignorujesz ślady od ucisku

Czerwone ślady po ramiączkach od stanika czy ślady od gumki w majtkach – to sygnały, których nie należy ignorować. Świadczą o tym, że nosisz źle dobraną bieliznę.

10. Pokazujesz za wiele

Pamiętaj, że bielizna to nie bikini. Postaraj się nie pokazywać za wiele, jeśli bielizna nie została stworzona do eksponowania, np. nie posiada biżuteryjnych wstawek na ramiączkach itp.

Redakcja lashup.pl