Dystrybucja Indigo Nails: 694 453 500 / 22 400 33 44

Dystrybucja Posh Lashes: 734 493 226

Tel: (22) 400 33 44

Korekcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek mimicznych

Zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej preparatem Azzalure.

Botoks jest najpopularniejszą metodą redukcji zmarszczek mimicznych i jednocześnie nabardziej sprawdzonym zabiegiem medycyny estetycznej, istniejącym od ponad 20 lat.

Botoks to oczyszczona toksyna botulinowa. Wstrzyknięty w niewielkiej, odpowiedniej ilości wywołuje porażenie mięśni mimicznych, które są odpowiedzialne za proces powstawania zmarszczek. Ten proces dotyczy wszystkich ludzi i jest związany z cyklem starzenia. Może być również wywołany przez silną mimikę twarzy. Rozkurczając mięśnie, botoks zapobiega zmarszczeniu i fałdowaniu się skóry w efekcie odmładzając wygląd. Dawka dobierana jest indywidualnie. Niezwykłą zaletą botoksu jest to, że działa wyłącznie na mięśnie, których okolice zostały ostrzyknięte, pozostałe zostawiając w nienaruszonym stanie. Po zabiegu rysy twarzy nie ulegają zmianie, natomiast całkowicie lub częściowo znikają zmarszczki mimiczne.

Botulina może być stosowana zarówno u młodych osób w charakterze profilaktyki tworzenia się zmarszczek. Dzięki takiemu zastosowaniu można opóźnić wizualne efekty procesu starzenia.

W przypadku osób starszych Botoks doskonale niweluje już istniejące zmarszczki oraz zapobiega ich pogłębianiu. W przypadku bardzo głębokich zmarszczek może być potrzeba wzbogacenia zabiegu o wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Botoks jest zabiegiem skutecznym u kobiet i mężczyzn.

Botoks Azzalure stosowany jest do:

 • wygładzenia zmarszczek poprzecznych czoła
 • wygładzenia zmarszczek pionowych między brwiami ("lwie" zmarszczki)
 • wygładzenia "kurzych łapek" w okolicach oczu
 • wygładzenia "zmarszczek palacza" w okolicy ust
 • uniesienia opadających kącików ust
 • zniwelowania "brody brukowej" oraz "brody czarownicy"
 • uniesienia powiek

Mechanizm działania:
Toksyna botulinowa zaczyna działać po 2-3 dniach od zabiegu. Pełny efekt pojawia się po tygodniu i utrzymuje się do 6 miesięcy. W przypadku regularnego powtarzania zabiegu, rezultaty będą bardziej długotrwałe. Dobre rezultaty obserwuje się zarówno u osób młodych z niewielkimi zmarszczakmi jak u osób starszych. W przypadku skóry, która mocno uległa procesom starzenia, możliwe jest jego zahamowanie oraz zmniejszenie już powstałych zmarszczek. Zabieg daje naturalny efekt. W przypadku bardzo głębokich zmarszczek może być potrzeba wzbogacenia zabiegu o wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Istnieje możliwość łączenia botoksu z innymi metodami liftingującymi skórę.

Zabieg można powtarzać w odstępie 3-6 miesięcy. Częstotliwość wykonywanego zabiegu jest zależna od oczekiwanych rezultatów.

Przebieg zabiegu:
Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz medycyny estetycznej, który przed jego rozpoczęciem dokładnie omawia wszystkie okolice zabiegowe. Botoks Azzalure jest wstrzykiwany bardzo cienką igłą. Niewielką ilość preparatu wstrzukuję się w kilka miejsc w obszarze zabiegowym. Zabieg trwa ok 15 minut. Iniekcja powoduje bardzo niewielki ból, porównywalny do ukąszenia komara. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, z możliwością wykorzystania coldpacków do miejscowego zmrożenia miejsca iniekcji.

Efekty uboczne:
Istnieje możliwość pojawienia się niewielkich krwiaków, tymczasowego obrzęku oraz mrowienia.

Przeciwskazania:

 • Alergia na toksynę botulinową typu A lub albuminę ludzką
 • choroby płytki nerwowo-mięśniowej
 • stany grypowe
 • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
 • rozległe uszkodzenia skóry, szczególnie w miejscach zabiegowych
 • poprzedzające zabiegi chirurgii plastycznej, również z zastosowaniem silikonu
 • ciąża i okres laktacji

Galeria

Zobacz całą galerię

Cennik

Korekcja zmarszczek mimicznych

Cena

1 okolica (oczy kurze łapki, lwia zmarszczka, czoło)

600 zł 399 zł

2 okolice

699 zł

3 okolice

899 zł
Zobacz cały cennik